Get Adobe Flash player

„Wiem co jem, wiem co kupuję”

„Wiem co jem, wiem co kupuję”

„Żyj smacznie i zdrowo” oraz „Trzymaj formę” to kolejne kampanie realizowane
w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie. Są poświęcone promocji zdrowego stylu życia, racjonalnego żywienia, smacznego gotowania i świadomego kupowania.

Czy jest możliwe, aby wszyscy gimnazjaliści włączyli się do przygotowania apelu szkolnego? Okazało się, że tak. Każda klasa miała do wykonania kilka zadań konkursowych i świetnie się z nich wywiązała. Udział w zajęciach dydaktycznych, akcji plakatowej, spotkania z przedstawicielką Koalicji Sprawiedliwego Handlu, wspólne wykonywanie i degustowanie potraw, zajęcia zumby, przygotowanie filmu edukacyjnego pt. „Eksperymentowanie w kuchni” oraz żywej „Tęczy witaminowej” to tylko niektóre z działań młodzieży.

Regularne jedzenie pięciu posiłków dziennie i zmiana nawyków żywieniowych nie muszą być trudne, można jeść smacznie i zdrowo. Poznanie negatywnych skutków nieprawidłowego odżywiania się i uświadomienie konsekwencji jakie płyną z korzystania w nadmiarze z tzw. dóbr konsumpcyjnych będą gwarantem zdrowia i rozwoju naszego społeczeństwa.

Emilia Nowacka i Marlena Kowalska –

koordynatorki programów prozdrowotnych i świadomej konsumpcji

Czytany 14803 razy
Strona główna