Get Adobe Flash player

„Anioły ze szkoły”

„Anioły ze szkoły”

W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 na terenie Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie rozpoczęło swoją działalność Szkolne Koło Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Rzeczpospolitej Polskiej realizujące ogólnopolski projekt edukacyjny „Anioły ze szkoły”.

Głównym celem jest pogłębianie wiedzy oraz niesienie pomocy zwierzętom, jako istotom żyjącym, którym jesteśmy winni poszanowanie, ochronę i opiekę. Gimnazjaliści brali udział
w ogólnopolskim konkursie z okazji „Światowego Dnia Zwierząt”. Jedna z uczennic naszej szkoły zajęła VIII miejsce i otrzymała nagrodę książkową. Członkowie koła TOZRP przygotowują gazetki tematyczne przybliżające sylwetki zwierząt żyjących w Polsce.

W najbliższym czasie planowane są przedstawienia w Szkole Podstawowej nr 1 w Pabianicach oraz w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie dotyczące dbania o czworonożnych przyjaciół – psy. Odbędzie się również zbiórka żywności, koców i zabawek do schroniska dla zwierząt.

Marlena Kowalska – nauczyciel biologii i koordynator projektu

Czytany 14085 razy
Strona główna