Get Adobe Flash player

„Ciekawość, pierwszy stopień do….”

„Ciekawość, pierwszy stopień do….”

         Jest tylko jedna zdolność, bez której uczenie się byłoby niesłychanie trudne, a może nawet niemożliwe- ciekawość. Oczywiście ciekawość nie jest tym samym co uzdolnienia, ale jest niewątpliwie ich bardzo istotną częścią. Gdy dołożymy do tego potencjał są ze sobą nierozerwalnie związane i uzupełniają się wzajemnie. Dokładnie tak jest w wypadku Kamili Kapczyńskiej, uczennicy klasy IIIb Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie, która została laureatką I miejsca konkursu fotograficzno - ekologicznego pt. „Bioróżnorodność województwa łódzkiego”.

Na co dzień skromna i niezwykle ciepła osoba, na profilaktycznych zajęciach z fotografii kole fotograficznym, odrywa się od świata liczb, pierwiastków i wzorów, by poszybować        z innymi uczestnikami zajęć „w świat artystycznych doznań”. Nagroda i uznanie jury w konkursie fotograficzno - ekologicznym to nie jedyne w tym roku. Do ważnych należy zaliczyć: I miejsce w konkursie fotograficznym „Przyłapani na czytaniu”, II miejsce  w gminnym pt. „Rodzinne Pasje”, kwalifikacja do wystawy pokonkursowej pt. „ Lato, Lato zostań dłużej’’ i podziękowanie za aktywne wspieranie idei ochrony polskich rzek z ogólnopolskiego konkursu „Rzeka”.

           Cieszę się, ze Profilaktyczny Program „Fotografia moja pasja” i „Fotografia  alternatywa dla nudy”, pozwala młodzieży rozwijać pasje na miarę swoich możliwości. Przygotowane wystawy: „Kolory wiosny”, „Piękna Polska” i „Nakręceni na matematykę”, starty w konkursach „Rzeka”, „Rodzinne pasje”, „Portret”, „Lato, lato, zostań dłużej”, podziękowania za udział w akcjach, zdobyte wyróżnienia i nagrody, pokazują, ze program działa. Praktyczne zajęcia z aparatem w ręku, zapraszani goście na zajęcia, plenery, analizowane prace innych, uczestnictwo w wystawach oraz warsztaty z zawodowymi fotografami dają młodzieży wiele okazji, by nie dać się zniewolić nudzie, marazmowi              i używkom. Dają szansę przekonać się, że świat jest ciekawy i wart zainteresowania!.

Beata Ways

Czytany 30130 razy
Strona główna