FINAŁ TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH „ORLIKOWA LIGA MISTRZÓW”

Już 26 września trzymajmy mocno kciuki za naszych chłopaków, którzy ... - kliknij poniżej czytaj dalej.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY TURNIEJÓW PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT
I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH „ORLIKOWA LIGA MISTRZÓW”
Wieluń 26.09.2015

Miejscem rozgrywania zawodów II-go etapu jest Wieluń (2 boiska). W dniu 26 września 2015 roku uczestniczyć będzie 5 zespołów w turnieju dziewcząt i 4 zespoły w turnieju chłopców.

DZIEWCZĘTA

Gimnazjum Nr 1 w Wieluniu

Wschodni Łódzki

Gimnazjum w Rzgowie

Harmonogram rozgrywek piłki ręcznej dla turnieju finałowego dziewcząt:
Godz. 9,00 – weryfikacja, omówienie przebiegu zawodów.
Godz.   9,15 - Gimnazjum w Pątnowie – Gimnazjum Nr 7 w Tomaszowie Maz.
Godz.   9,50 - Gimnazjum w Lututowie – Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu
Godz. 10,25 - Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Tryb. - Gimnazjum w Pątnowie
Godz. 11,00 - Gimnazjum Nr 7 w Tomaszowie Maz. - Gimnazjum w Lututowie
Godz.11,35 - Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Tryb. - Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu
Godz.12,10 - Gimnazjum w Pątnowie - Gimnazjum w Lututowie
Godz.12,45 - Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu - Gimnazjum Nr 7 w Tomaszowie Maz.

Godz.13,20 - Gimnazjum w Lututowie - Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Tryb.

Godz.13,55 - Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu - Gimnazjum w Pątnowie

Godz.14,30 - Gimnazjum Nr 7 w Tomaszowie Maz. - Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Tryb.

Godz.15,00 - zakończenie turnieju, wręczenie nagród i upominków.

Harmonogram rozgrywek piłki ręcznej dla turnieju finałowego chłopców:

Godz. 9,00 – weryfikacja, omówienie przebiegu zawodów.

Godz. 9,15 – Gimnazjum Nr 35 w Łodzi – Gimnazjum w Rzgowie

Godz. 10,00 – Gimnazjum Nr 7 w Tomaszowie Maz. – Gimnazjum Nr 1 w Wieluniu

Godz. 11,00 – Gimnazjum w Rzgowie - Gimnazjum Nr 1 w Wieluniu

Godz. 11,45 – Gimnazjum Nr 35 w Łodzi - Gimnazjum Nr 7 w Tomaszowie Maz.

Godz. 13,00 – Gimnazjum Nr 7 w Tomaszowie Maz. - Gimnazjum w Rzgowie

Godz. 13,45 – Gimnazjum Nr 1 w Wieluniu - Gimnazjum Nr 35 w Łodzi

Godz. 15,00 – zakończenie turnieju, wręczenie nagród i upominków.

UWAGA!
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany systemu rozgrywek.
Każda drużyna musi mieć Opiekuna, który odpowiada za zawodników podczas całego turnieju.

1. Nazwiska i imiona uczniów biorących udział turnieju muszą być umieszczone na imiennej liście (Formularz zgłoszeniowy) uczniów sporządzonej i potwierdzonej przez osobę uprawnioną i lekarza sprawującego opiekę profilaktyczną, lub w przypadku braku lekarza, pisemną zgodę Rodziców/Opiekunów uprawniającą do uczestnictwa w zawodach sportowych. Podpisane dokumenty wraz legitymacjami szkolnymi uczniów winien posiadać Trener/Opiekun drużyny.
  2. Opiekun zobowiązany jest do zebrania legitymacji swoich zawodników i przedstawienia ich wyznaczonym do prowadzenia zawodów sędziom, którzy weryfikują otrzymane dokumenty z zawodnikami i ich legitymacjami szkolnymi. Weryfikacja zawodników musi odbyć się przed każdym turniejem.

PRZEPISY GRY

W rozgrywkach obowiązują przepisy gry w piłkę ręczną zamieszczone na stronie http://www.zprp.pl/upload/pliki/ZPRP_przepisy_gry_2010.pdf z następującymi włączeniami:

• czas gry 2x15 minut z 5 minutową przerwą (w turnieju chłopców) oraz 2x12 minut z 5 minutową przerwą (w turnieju dziewcząt),
  • drużyna liczy maksymalnie 14 zawodników/czek,
  • mecze rozgrywane są piłkami rozmiar 2 (54-56 cm),
  • czas wykluczenia zawodnika/zawodniczki wynosi 1 minutę.

Uwaga: Obsadę sędziowską i opiekę merytoryczną nad przebiegiem turniejów zapewnia Łódzki Związek Piłki Ręcznej.

PUNKTACJA W TURNIEJU

Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 2 pkt., za remis 1 pkt., w przypadku porażki 0 pkt. O kolejności miejsc decydują:

1. Większa liczba zdobytych punktów.
  2. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwa lub więcej zespołów decydują kolejno:

A/ większa liczba zdobytych punktów w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

B/ większa różnica bramek w meczach rozegranych pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

C/ większa liczba zdobytych bramek w meczach rozegranych pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

D/ większa różnica bramek we wszystkich meczach,

E/ większa liczba zdobytych bramek we wszystkich meczach,

F/ losowanie.

W meczach, w których wymagane jest wyłonienie zwycięzcy, w przypadku remisu zarządzana jest seria 5-ciu rzutów karnych wykonywanych przemiennie, a w przypadku braku rozstrzygnięcia rzuty karne wykonywane przemiennie do skutku.

NAGRODY

I Etap

• uczestnicy wszystkich zespołów grających w turnieju otrzymają pamiątkowe dyplomy ,
  • zespoły, które zajmą miejsca I otrzymają pamiątkowe puchary ufundowane przez Organizatora i Partnerów,
  • wszystkie zespoły otrzymują dyplomy,
  • organizatorzy nie wykluczają wręczenia nagród indywidualnych dla najlepszych zawodników/czek.

II Etap

• uczestnicy wszystkich zespołów grających w turnieju otrzymają upominki ,
  • zespoły, które zajmą miejsca I, II i III otrzymają pamiątkowe puchary ufundowane przez Organizatora i Partnerów,
  • uczestnicy zespołów, które zajmą miejsca I, II i II otrzymają medale,
  • uczestnicy zespołów grających w turnieju „o miejsca medalowe” otrzymają okolicznościowe koszulki,
  • wszystkie zespoły otrzymują dyplomy,
  • wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymają materiały promocyjne i szkoleniowe Związku Piłki Ręcznej w Polsce,
  • wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymają dla piłki do gry w piłkę ręczną,
  • wyróżniający się zawodnicy/zawodniczki otrzymują nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników/czek.

Uwaga: Wszyscy uczestnicy zawodów finałowych otrzymują gorący posiłek.