Get Adobe Flash player

Akcja Sprzątania Świata

Zdjęcie„Turysto! – Szanuj Środowisko” - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata - Polska”, której finał przypadł na 20-21 września 2014 r.
W jaki sposób działamy na przyrodę podczas spaceru polesie? Dlaczego w lasach jest tak dużo nielegalnych składowisk odpadów? Co zrobić, aby zmniejszyć swój ślad ekologiczny? Na te i inne pytania starała się odpowiedzieć młodzież z Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie. Uczennice z klasy drugiej „B” przeprowadziły akcję plakatowo-konkursową. Zachęcały do selektywnej zbiórki odpadów, promowały zasadę RRR, dawały również „ekorecepty” na oszczędzanie wody, energii, na mądre zakupy, a przede wszystkim na ograniczenie wytwarzania odpadów. Dziewczęta zinwentaryzowały kilka „dzikich” składowisk na terenie gminy. Opracowały wyniki badań i podały receptę na likwidację tych wysypisk.

Śmieci w lasach są brudne i brzydkie, szpecą piękny krajobraz naszej podmiejskiej okolicy. Skutecznie odstraszając turystów, rowerzystów, grzybiarzy, wystawiają mieszkańcom gminy Rzgów niechlubne świadectwo. Wysypiska te są poważnym zagrożeniem dla gleby, wody, powietrza, dla ludzi i zwierząt. Trafiają na nie różnorodne odpady. Mieszkańcy wyrzucają wszystko, co
nie jest już im potrzebne, nie zwracając uwagi na szkodliwy wpływ odpadów na przyrodę, a
także na nich samych oraz ich rodziny.
Praca wykonana przez Olę, Karolinę, Kamilę, Patrycję, Weronikę, Julię, Patrycję, Natalię, Anię i Martynę, pod opieką nauczycielki chemii – Emilii Nowackiej i nauczycielki języka polskiego - Agnieszki Ruty, będzie reprezentować szkołę w wojewódzkim konkursie ekologicznym „Szkolny detektyw – poszukiwanie nielegalnych składowisk odpadów”.

Życzę powodzenia! Emilia Nowacka

„Turysto! – Szanuj Środowisko” - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata - Polska”, której finał przypadł na 20-21 września 2014 r.
W jaki sposób działamy na przyrodę podczas spaceru polesie? Dlaczego w lasach jest tak dużo nielegalnych składowisk odpadów? Co zrobić, aby zmniejszyć swój ślad ekologiczny? Na te i inne pytania starała się odpowiedzieć młodzież z Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie. Uczennice z klasy drugiej „B” przeprowadziły akcję plakatowo-konkursową. Zachęcały do selektywnej zbiórki odpadów, promowały zasadę RRR, dawały również „ekorecepty” na oszczędzanie wody, energii, na mądre zakupy, a przede wszystkim na ograniczenie wytwarzania odpadów. Dziewczęta zinwentaryzowały kilka „dzikich” składowisk na terenie gminy. Opracowały wyniki badań i podały receptę na likwidację tych wysypisk.

Śmieci w lasach są brudne i brzydkie, szpecą piękny krajobraz naszej podmiejskiej okolicy. Skutecznie odstraszając turystów, rowerzystów, grzybiarzy, wystawiają mieszkańcom gminy Rzgów niechlubne świadectwo. Wysypiska te są poważnym zagrożeniem dla gleby, wody, powietrza, dla ludzi i zwierząt. Trafiają na nie różnorodne odpady. Mieszkańcy wyrzucają wszystko, co
nie jest już im potrzebne, nie zwracając uwagi na szkodliwy wpływ odpadów na przyrodę, a
także na nich samych oraz ich rodziny.
Praca wykonana przez Olę, Karolinę, Kamilę, Patrycję, Weronikę, Julię, Patrycję, Natalię, Anię i Martynę, pod opieką nauczycielki chemii – Emilii Nowackiej i nauczycielki języka polskiego - Agnieszki Ruty, będzie reprezentować szkołę w wojewódzkim konkursie ekologicznym „Szkolny detektyw – poszukiwanie nielegalnych składowisk odpadów”.
Życzę powodzenia! Emilia Nowacka

Czytany 29059 razy
Strona główna