Get Adobe Flash player

Każdy Święty, jest uśmiechnięty

Każdy Święty, jest uśmiechnięty

Z okazji dnia Wszystkich Świętych, młodzież Gimnazjum im. K. Jagiellończyka, dnia 31.10.2013r. zorganizowała konkurs na najciekawsze przebranie za Świętego. Pierwsze trzy miejsca zajęły uczennice klas III-ch:

  • I miejsce- Aleksandra Stasiczka, uczennica kl. III b
  • II miejsce-  Paulina Kośka, uczennica kl. III c
  • III miejsce- Weronika Konopka, uczennica kl. III c

Dopełnieniem togo był wyjazd uczniów, wraz z opiekunami: Siostrą Martyną, Księdzem
K. Burzyńskim oraz Panią A. Franczak,  M. Gralak, A. Rutą, E. Waprzko na trzecią w historii Łodzi,             Noc Świętych, odbywającą się w Katedrze Łódzkiej.

Wigilia uroczystości Wszystkich Świętych to wieczór modlitwy i refleksji przy relikwiach świętych i błogosławionych, związanych z łódzką ziemią.
Noc Świętych to propozycja refleksji nad światłem i nadzieją, zamiast ciemności pełnej strachu i duchów. Poprzez Noc Świętych chcieliśmy uświadomić, że organizowane tego wieczoru imprezy i bale Halloween nie mają nic wspólnego ani z naszą kulturą, ani tym bardziej z chrześcijańskim przeżywaniem tej uroczystości. To praktyki zupełnie obce naszej tradycji.

Nikt też, nie spodziewał się tak licznej grupy rzgowskiej młodzieży- odliczyło się, aż 70 osób!
W uroczystości uczestniczyło ponad tysiąc wiernych. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy wielbiąc Imię Pana. Dla wielu osób było to nowe doświadczenie. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i uduchowieni.

Julia Waprzko kl. II d

 

Czytany 32427 razy
Strona główna