Get Adobe Flash player

Jesienna przygoda w Rogowie

Jesienna przygoda w Rogowie

 

Uczniowie Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Rzgowie z kl. IIc i IId wraz z wychowawcami:

Panią   H. Karbowniczak  i  M. Gałkiewicz, w dniu 7 października 2013 r. wybrali się do Arboretum w Rogowie. Uczestniczyliśmy w zajęciach terenowych  zorganizowanych przez Centrum Edukacji Przyrodniczo- Leśnej SGGW  "Ekosystem lasu ".

Pracowaliśmy w grupach, a przy tym była również niezła zabawa- połączenie przyjemnego z pożytecznym. Na wyznaczonych powierzchniach badawczych rozpoznawaliśmy gatunki roślin i zwierząt leśnych, mierzyliśmy obwody drzew na wysokości pierśnicy, określaliśmy typy rozmieszczenia przestrzennego wybranych gatunków, ich zagęszczenie, piramidę wieku populacji określonego gatunku drzewa. Każda grupa określała rodzaj gleby oraz jej cechy. Po wykonaniu wszystkich zadań, podsumowaliśmy nasze wyniki z pracownikiem Centrum Edukacji SGGW.
Po zajęciach terenowych poszliśmy podziwiać barwy jesienne roślin w Arboretum w Rogowie. Wyjątkowo pięknie przebarwiona była kolekcja klonów palmowych i trzmielin. Podziwialiśmy również owoce rzadkich gatunków roślin . W alpinarium zachwycaliśmy się ogromną różnorodnością kolorowych ryb pływających w oczkach wodnych. To była nasza przygoda z rozpoczynającą się jesienią.

Julia Waprzko kl. IId

https://plus.google.com/photos/100786612818639978877/albums/6003045583982155441?authkey=CN3rq7nksp-HsQE

Czytany 33746 razy
Strona główna