Get Adobe Flash player

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013/14

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013/14

W GIMNAZJUM IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W RZGOWIE

                2 września br. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2013/2014 w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie. Uroczystość rozpoczęto  mszą świętą, celebrowaną przez ks. Krzysztofa Burzyńskiego, po której  uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły udali się do hali sportowej. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor gimnazjum- p. Monika Łoboda w ciepłych słowach przywitała wszystkich po wakacyjnej przerwie. Szczególnie serdecznie powitano pierwszoklasistów oraz ich rodziców, a także nowych nauczycieli. Po powitaniach odczytano list inauguracyjny Minister Edukacji Narodowej- p. Krystyny Szumilas oraz życzenia skierowane przez Łódzkiego Kuratora Oświaty- p. Jana Kamińskiego.

            W dalszej części wystąpienia dyrektor szkoły cytując słowa Platona, iż „najważniejszy w każdym działaniu jest początek”, życzyła całej społeczności szkolnej dobrego początku, cierpliwości i wytrwałości we współpracy. Wyraziła również nadzieję, iż wielu uczniów poczyniło noworoczne postanowienia podobne do tych, których dokonujemy w związku z nadejściem nowego roku kalendarzowego. Życzyła uczniom wytrwania w realizacji tych „noworocznych” postanowień, przyjemności w zdobywaniu wiedzy i samych sukcesów.  W słowach skierowanych do rodziców powołała się na stwierdzenie Fiodora Dostojewskiego podkreślając, iż „podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny” i że dobra edukacja zaczyna się w dobrej, kochającej się rodzinie. Najlepsze systemy edukacyjne wymyślone przez najwybitniejszych ekspertów, najbardziej oddani i wykwalifikowani nauczyciele, komputery i sieci internetowe nie zrekompensują straconego czasu i nie będą w stanie nadrobić zaległości powstałych w dzieciństwie. Czas poświęcony dziecku to nie tylko obowiązek, ale i radość każdego rodzica, i życzenia znajdowania tego czasu oraz jak najliczniejszych chwil poświęconych dziecku przekazano rodzicom.

            Po części oficjalnej uczniowie klas II i III udali się z wychowawcami na spotkania w klasach, a na hali pozostali pierwszoklasiści ze swoimi rodzicami, którym przedstawiono wychowawców i przekazano informacje o nowych przedmiotach, obowiązujących w gimnazjum.

Czytany 32375 razy
Strona główna